GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2022 11:34   Güncelleme : 06-05-2022 11:38

Ayak izi dolu Türk bayrağı önünde poz veren Sağlık-Sen başkanına tepki yağıyor

İdlib'te Mehmet Akif İnan Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan briket evlerin teslim töreninde çekilen fotoğrafa tepkiler yağdı.

Ayak izi dolu Türk bayrağı önünde poz veren Sağlık-Sen başkanına tepki yağıyor

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Başkanı Semih Durmuş, Mehmet Akif İnan Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye İdlib bölgesinde yaptırılan 400 briket evin teslim törenine katıldı.

Evin duvarında resmedilmiş şanlı Türk Bayrağımızın üzerinde "çamurlu ayak izleri" olmasına rağmen bayrağın önünde çektirip şâhsi Twitter hesâbı üzerinden yayınladığı fotoğrafa toplumun her kesiminden tepkiler yağdı.

Semih Durmuş gelen tepkiler üzerine görseli kaldırarak yaptığı açıklamada "Şanlı bayrağımız üzerinden aleyhimde yapılan kara propaganda üzüntü vericidir. #TürkBayrağı her zamanve her yerde kutsaldır. Buna gururla dalgalandırdığımız mazlum coğrafyalar da dahildir. Bayrağımızı art niyetlerine alet etmek isteyenler, emellerine asla ulaşamayacaklardır" dedi.

Semih Durmuş'un şâhsi Twitter hesabından yayınladığı görsel:

Twitter'dan gelen "#YazıklarOlsunSağlıkSen" etiketli tepkiler:
DR. MESUT KILIC MD @DrM35U7K
Dert şekil olmuş. Duvardaki sağlık-sen caddesi levhasını göstermek amaç. Bayrağı görmüyor ki üzerindeki ayak izlerini görsün. Herşeyden önce vatandaş olarak utandım. Üzüldüm. Sinirlendim.

Op.Dr.Hakkı Şakir @orthomaniaYV
Bence bayraktaki ayak izlerini görüp hala orada kalmaya devam edenlere de yazıklar olsun..

Hasan Karayıldız @kadro_beld
Biri bayrak icin aracını durduruyor diğeri bayrağımızı ayaklar altına alanlara ev veriyor Bu millet bunları elbet görür Yazıklar olsun sizlere @ssbsemihdurmus

Yüksel Kocabaş @Ykselkocaba3 ·
1-Yardıma ihtiyacı olan hiç Türk vatandaşı kalmadımı ve onca sağlık şehidi var ihtiyaç sahibi onlara yardım etmek yerine.
2-Ayrıca paylaşımı ve görseli silmen bayrağımızda ki ayak izlerinin lekesini, saygısızlığı temizlemez

Hemşire Ragnar Bey @Hemsirebeyde
Duvara çizilen Şanlı Türk Bayrağımızın üzerindeki ayak izlerini görmeyen bir sendika başkanının gelip sağlıkçıların isyanını görmesini beklemeyin. Bizim o bayrağımıza saygısı olmayan insanları bize saygısı olacağını zannediyorsanız yanılıyorsunuzdur.

Yasemin İĞCİ @ysmnigci
Çocuklarını bırakacak kreş bulamadığı için komşuna bırakıp, yangında kaybeden Fatma Hemşire'den de mi utanmadın? Senin önceliğin Sağlık Emekçileri değil mi? Bir de marifet gibi poz vermişsin, insan arkasındaki bayrağın haline bir bakar!!!

Derya TUNÇ @SahaDerya35
Bu zerzevatlar için önemli olan Suriye. Önemli olan Audiler lüks otellerde göbek atmak Bu türler böyle. Tanıyın artık şunları. Bayrağımıza yapılan kiri biz gelir sileriz ama sizin alnınızda ki kara leke ölene kadar duracak

[email protected]
Yıllardır kiradayim. Ev alamadım bir türlü. Haklarımızı savunması gereken sendika gitmiş multeciler için ev almış. Görevi başında şehit olan, 3 5 kuruş fazla kazanmak için nobetlerde sürünen sağlık çalışanlarından utansaydiniz bari.

Mehmet Emin ÇELİK @mhmtemnclk
Sağlıkçınin parasıyla Suriye'de ev yap, reklam için Türk bayrağının önünde fotoğraf çek Değer verdiği meçhul, o bayrağın üstünde ayak izleri!!!

Murat Akdere @muratakdere
Şu kadar konut yaptık sağlık sen caddesi yaptık diyorsan o bayrağı yanlış çizende tekmeyi atanda sizin sorumluluğunuzda. Şaşırdıkmı tabiiki hayır.

AdminAdmin