GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 21:16   Güncelleme : 12-05-2022 21:32

Bakan Koca müjdeyi verdi! Beklenen yasalar Meclis'ten geçti

Hekimlerdir aylardır beklediği kanun maddeleri meclisten geçti.

Bakan Koca müjdeyi verdi! Beklenen yasalar Meclis'ten geçti

Hekimlerin aylardır beklediği yasa maddelerinden olan sağlıkta şiddet ve malpraktis yasalarının meclisten geçtiği bilgisi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından verildi.

Gözler mâli iyileştirmeleri içeren kanun maddelerine çevrildi.

Dr. Koca şâhsi Twitter adresinden attığı twitler:

Sağlıkta kasten yaralama suçlarında tutuklu yargılamayı sağlayan düzenleme, bunun yanı sıra, failin ceza indirimi amacıyla duruşmada kılık kıyafetine özen göstermesi, takım elbise giymesi, kravat takması gibi şekli tutum ve davranışlarını İYİ HAL İNDİRİMİ NEDENİ SAYMAYACAK.

MECLİS’TEN GEÇTİ! Sağlık çalışanlarına açılan ve yaygın şekilde haksızlıklara neden olan MALPRAKTİS davalarında, kasıt olmadığı sürece tazminatı devletin üstlenmesini sağlayan kanun maddesi Meclis’te kabul edildi. Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.

Sn. Cumhurbaşkanımızın 14 Marttaki iradeleriyle başlayan; sağlık çalışanlarını şiddetten, Malpraktis davalarında yaşanan haksızlıklardan yeni kanuni düzenlemelerle korumayı amaçlayan süreç, Meclis’te tecelli eden Milli İradede karşılığını bulmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum.

DEVAM EDEN MALPRAKTİS DAVALARI? Devam eden Malpraktis davaları, yeni kanuni düzenleme kapsamında ele alınacak. Bu davalarda da, sağlık çalışanına ait bir kasıt olmadığı sürece tazminatı devlet üstlenecek.

AdminAdmin