TUS
Giriş Tarihi : 01-05-2022 17:23   Güncelleme : 01-05-2022 17:32

Bakan Koca yeni asistan hekimleri tebrik etti, hekimlerden tepki yağdı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Mart 2022 TUS'u ile yerleşen asistan hekimleri tebrik ederken, hekimlerden tepki yağdı.

Bakan Koca yeni asistan hekimleri tebrik etti, hekimlerden tepki yağdı

Mart 2022 Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda (TUS) kadro patlaması yaşanırken, açılan yaklaşık 12 bin kadroya 10.069 hekim yerleşmişti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, şahsi twitter hesabından yerleşen asistan hekim adaylarını kutlarken, hekimlerden de kendisine tepki yağdı.

Dr. Koca "2021'in ilk döneminde yerleşen hekim sayısını 5.029, bu dönem başarı gösterip yerleşenlerin sayısının 10.069 olduğunu söyleyip, sonuçların herkese hayırlı olmasını" diledi.

Twitter'dan yapılan yorumlar:
MDalican @md_dalican
Sayın bakanım kendi bölümüm için söyleyeyim. 5-6 usg cihazınin olduğu yere 10 dan fazla hekim göndererek USG cihazını hekimden daha kıymetli bir pozisyona getirdiğiniz için USG cihazı adina size teşekkür ederiz:)
Çeşme sırası gibi elinde probla hekimler sıraya geçsin:)

wonVilF @wonVilF
10.069 AÇLIK SINIRINDA YENİ UZMAN ADAYI! 10.069 hekim gerekli kerizliği göstererek 39 uzmanlık dalında eğitim almaya hak kazandı. Sonuçlar, hepimize geçmiş olsun.

Dr.Psikiyatrist @Drandy77461426
Bayram şekeri almiş çocuk gibi,nasil da sevinmiş :) Hekimlerin tüm sorunlari birden çözüldü bununla,Herşey toz pembe göründü...sleep well

DOKTORLUKUTSALDIR @Tuncer9Rana
"Bu ülkenin, intern'ine, pratisyen hekimine,asistan hekimine,Uzman hekimine, harçlık, 'liracık' değil, geçim kaygısı duymayacağı maaşı vermesi için elimden geleni yaptığımı bilmenizi isterim" SÖZÜNÜZÜ TUTMANIZI BEKLEYEN DOKTORLARIZ.Bayramimiz cok buruk

Dt.Duygu @DuyguuDt
Ucuz iş gücü oluşturdunuz, eğitim kalitesi yok denecek kadar az .Bundan sonra hasta olmamak için dua etmekten başka bir şey gelmez halkın elinden eğer parası yoksa.

ülgen kalelioğlu @lgenkaleliolu
Sizi anlamak hakikatten güç Sayın Bakan, eğitim kalitesi açısından,  normalde bir uzmanın yerine bir asistan gelir.Hatta uzman ayrılır kadro boşalır ve  asistan göreve başlar. Çok üzücü gerçekten...

Cemal Çamlı @Cemcem92
Hayırlı olsun. Kiralar nasıl ödenecek? Hastanelerde birer boş oda ayarlansın misafirhane diye,bari asistanlar orada kalsınlar.

dr. engüzeldeniz @henuzgorulmeyen
Yoksulluk sınırı altında maaşla çalışacak 10069 meslektaşıma hayırlı olsun!

ekicim @streptokok
Eğitimsizliğe gidecek enflasyon sayısındaki tıp öğrenci ve asistan sayısı ile övüneceğinize kalite ile övğnmek için çabalayın. Köye bile tıp fak. açmak iş değil. Yeterli çeşitlilikte hasta görülecek yerler dışında kapanmalı. Ayrıca yoksulluk sınırının bile altında çalışacaklar

Oğuz Arı @radyolog_ari
bu övünülecek bişey mi ? plansızlık ve kalitesizlikle insan sağlığını hiçe saydınız.

needledriver @docydock
5-6 yıl asistan ihtiyacı olmayan bölümlere 10larca kadro açıldı. Ne yeni gelenler bir şey öğrenecekler ne de zaten varolanları eğitimi iyiyemgidecek.

Dr.RAG @irecepali
Açılan kadrolardaki cerrahilerin %60-70 boş kalması hakkında düşünceniz nedir?Buna neden olan durumlar nedir?Bir hekim olarak vatandaşı neyin beklediğini tahmin edebilirsiniz

AdminAdmin