GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 11:59   Güncelleme : 21-05-2022 13:27

Başhekim yardımcısının kadınlar hakkındaki sözleri tepki topladı

Konya Numune Hastanesi'nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Hasan Hüseyin Uysal'ın tweeti tepki topladı.

Başhekim yardımcısının kadınlar hakkındaki sözleri tepki topladı

Konya Numune Hastanesi'nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Hüseyin Uysal'ın şâhsi Twitter adresinden attığı kadınlar hakkındaki tweet tepki topladı.

Dr. Uysal attığı tweette "Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli  yanı da kadın Konya'da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak+uyluğunun %80'i açık tipler türedi. Bu teşhir, 'beden görseli satma' değil mi; Beden satmaya giden yol, fa..şeliky yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!" dedi.

Uysal gelen yoğun tepkiler sonrası tweetini silerken kendini "Çok seviyesiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f..... demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok" diyerek savundu.

Uysal'ın aynı zamanda Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı il başkanı olarak görev yaptığı öğrenildi.

Başhekim yardımcısının bu paylaşımı sosyal medyada sağlıkta yönetici atamalarında "liyâkat" konusunu tekrar gündeme getirdi. 

Dr. Uysal'ın sildiği tweet:

AdminAdmin