GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2022 21:46   Güncelleme : 02-05-2022 22:15

Emekli hekime 1 milyon TL tazminat rücû edildi!

Emekli kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekime yaklaşık 1 milyon TL tazminat rücû edildi.

Emekli hekime 1 milyon TL tazminat rücû edildi!

Hekimlerin sorunları dağ gibi birikmişken, en önemli konu başlıklarından birisini "malpraktis" oluşturuyor.

Hekimlere verilen ücrette Afrika, açılan tazminat davâlarında Avrupa standartlarının uygulandığı ülkemizde malpraktis yasası hâlâ mecliste beklerken, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekime emekli olmasına rağmen 820.957,94 TL tazminat rücu edildi.

Hekime "spina bifida"sı olan çocuğa, çocuğun âilesinin bile takip etmediği kan sonucuna göre "folik asit" önermediği için bu ceza verilmiş.

25 yıllık kamu hizmeti sonrası emekli olduğu öğrenilen hekimin emekli ikrâmiyesi olarak yaklaşık 200 bin tl aldığı ve emekliliğinden sadece 1 ay sonra cezanın rücû edildiği öğrenildi.

Hekimler artık sürekli "-cak,-cek" ekleri ile kurulan "oyalama" mesajları yerine sorunların çözümü için icraât görmek istiyor.

Hekime gelen rücu yazısı:
Bu itibarla, söz konusu dava konusu olay nedeniyle Kurumumuzca bugüne kadar ödenecek durumunda kalınan TOPLAM 820.957,94 TL'nin tarafınıza rücuen tazminat davası açılmadan önce rızaen ödeme yapabilmeniz için, iş bu yazının tarafınıza tebliğ tarihinden itibaren 30 günlük süre içerisinde yapılan ödemelerin, ödemenin gerçekletiği tarihlerden itibaren işlenecek yasal faizi ile birlikte ... Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü'nün T.C. Ziraat Bankası ... Şubesi nezdindeki ..... nolu IBAN hesabına ödemeniz ve ödediğinize dair belge ve dekontları tarafımıza ulaştırılmanız gerekmektedir.

AdminAdmin