GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-05-2022 17:05   Güncelleme : 05-05-2022 17:09

Hekim maaş iyileştirmelerinin ayrıntıları belli oldu

AK Parti milletvekili Mustafa Elitaş, hekimlere yapılacak olan maaş iyileştirmelerinin ayrıntılarını açıkladı.

Hekim maaş iyileştirmelerinin ayrıntıları belli oldu

Hekimlere yapılacak olan maaş iyileştirmelerinin ayrıntıları belli oldu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş şâhsi Twitter hesâbı üzerinden yaptığı açıklamada; sâbit ek ödemelerin merkezi yönetim bütçesine alınarak tek bir bordro ile ödemenin sağlanacağını, performans ödemeleri için ilâve kaynak aktarılarak ödemelerin artırılacağını ve yapılacak düzenlemelerin hekimlerin emekliliğine de yansıyacağını söyledi.

Elitaş'ın açıklamaları:
 Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mâli haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacağız. Bu kapsamda:
-Öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecektir.
-Döner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şekiilde Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sistemi daha etkin hale getirilecektir.
-Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilâve kaynak aktarılarak yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.
-Ayrıca, yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır.

AdminAdmin