GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 18:21   Güncelleme : 01-05-2022 02:03

Hekim yetmedi "babasını" hedef gösterdiler

TRT'de yayınlanan bir dizide hekimin babası hastası tarafından öldürülmekle tehdit edildi.

Hekim yetmedi

Hekime şiddetin henüz önü alınamamış ve her geçen gün yeni hekime şiddet haberleri gelirken; milyonlarca kişi tarafından izlenen Gönül Dağı dizisinde skandal sahneler yaşandı.

Bir Anadolu kasabasında yaşanan olayları aktaran dizide, ameliyatta ölen hastanın oğlu önce hekimin yolunu kesip tehdit edip tâciz ediyor, daha sonra da telefon edip babasını öldürmekle tehdit ediyor.

Skandal replikler
"Hiç kimse alamaz seni elimden. Bedeli ödeyeceksin doktor. Seni burada rahat yaşatmam. Suçlusun, babamı öldürdün sen, suçlusun doktor. Hesabını vereceksin bunun. Bana yaşattığın acıların bedelini ödeyeceksin, seni buralarda rahat yaşatmam. Yüz bin kez de suçum yok desen de nâfile, ben senin suçlu olduğunu biliyorum. Sen o kâğıdı imzalamadın ya artık sana rahat uyku yok doktor. Sana hiç beklemediğin anda ödeteceğim bunun bedelini doktor."

"Güle oynaya uğurladığım adamın, ameliyat masasından kalkamaması ne demek bilir misin? Sen benden babamı aldın, geride bir şey kalmadı, şimdi sıra sende. Benim babamı ameliyat masasına gömdün. Bakalım kendi babanı kurtarabilecek misin?"

Sosyal medyada hekimler bu sahnelere "hekime şiddet yetmemişken ailelerimize şiddet bilinç altına yerleştiriliyor" şeklinde yoğun tepki gösterdi.

Hekimi tehdit sahnesi:Hekimin babasını öldürmekle tehdit ettiği sahne:
 

AdminAdmin