GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-05-2022 13:33   Güncelleme : 19-05-2022 21:55

Zam beklerken maaşları düşen hekimler Bakan Koca'ya tepki gösterdi

Aylardır yapılacak mâli iyileştirmeyi bekleyen hekimler, zam yerine kesinti olunca Bakan Koca'ya tepki gösterdiler.

Zam beklerken maaşları düşen hekimler Bakan Koca'ya tepki gösterdi

Aralık ayında verilen ama yardımcı sağlık personelleri (YSP) ve YSP sendikalarının yaptıkları eylemler sonrası iptâl edilen, aylardır siyâsetin her kademesinde verilen sözlere rağmen tutulmayan hekimlerin maaş iyileştirmeleri için Mayıs ayında da değişen bir şey olmadı.

Yapılacak mâli iyileştirmeyi bekleyen hekimler, Mayıs ayı bordrolarına baktıklarında vergi kesintisi nedeniyle maaşlarının artması yerine azaldığını görünce sosyal medya üzerinden bordrolarını yayınlayarak tepkilerini dile getirdiler.

Şu ana kadar yapılan tüm mâli "iyileştirme" açıklamalarında net bir kazanç artışından bahsedilmemesi de dikkat çekiyor.

Hekimlerin sosyal medya üzerinden #fahrettinbordromumahvettin etiketi ile verdiği tepkiler:
@hekimlikonuru
6 yıl Tıp fakültesi, sonrasında 4 yıl uzmanlık ve 2 yıl mecburi hizmet sonunda geldiğimiz nokta budur. Bu ülkede artık hekimlik yapmanın bir anlam ve hükmü kalmamıştır.

@PnrKrgz10
17 yıllık dahiliye uzmanı ve 22 yıllık hekimim,ben maaşımı söylemeye mecbur kaldım ama utanmıyorum çünkü alnım açık başım dik,her kuruşu alınteriyle kazanılan çalınan emeğimin belgesi budur.

@dtozguroz
20 yıllık devlet memuru eşi çalışmayan 2 çocuk babası bir hekimim. Sağlıkta dönüşümle övünenler maaş yetmiyor huzur hakkı için 3-4 maaş hakkımız diyenler ,bide neden eylem yapıyoruz merak edenler incelesinler.15.06.2022 maaş aynı şekildeyse YATIRMAYIN

@AnlAkbay
Gençler sakın tıp fakültesi yazmayın, hâlimizi görüyorsunuz...

@kubrick78
20 yıllık hekimlik, 13 yıllık uzmanlık, 4 yıllık doçentlik. Mayıs 2022 maaşım 7360.67 TL. Başka da bir diyeceğim yoktur.

@zafer_yldrm33
Eşime göstermekten utandım bu sabah.yüzüme acı bir gülümsemeyle baktı

@ygdogramaci
Limon satmak mi mantikli yoksa
Ayda 6-7bin lira maasla
Tum riskleri, siddeti, sikayeti, mobbingi, gecici gorevlendirmeleri, nobetleri, icaplari kabullenerek bir de 5 dakikada 1 hasta bakmaya zorlanarak Hekimlik yapmak mi?

@ozgenuryesildag
Türkiye’de hekimleri hekimlikten soğutarak maddi kaygıyla ve bu psikolojiyle robot gibi hasta bakmaya zorlayan herkes suçlu

@GokcinNoyan
Mecburi hizmette, dahiliye uzmanı olarak hala ders çalışıyorum, yan dal kazanmak için.Asistanken, uzman olunca daha iyi olacak herşey diyordum. Şimdi biliyorum ki yan dal uzmanı olunca bile hiçbir şey değişmeyecek. Emeklerimize yazık

@mehmetemreelci
Milyonlar kazanan zarar gösterip vergi kaçırır, benim ocak ayında 8300 lira olan maaşım, nisanda 7900 liraya, mayısta da 7400 liraya düşer. Vermeyin, hepsini kesin..

@MissThoth
Bir nöroloji uzmanı maaşı @drfahrettinkoca ben neden devlette çalışayım ? üstelik şiddet ve mhrs dışı hasta bakmaya zorlanarak 500 euro bile etmeyen maaşla sen geçinmeyi bir denesen ?

AdminAdmin