RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 13-04-2022 11:17   Güncelleme : 29-04-2022 17:07

Hekimlik nasıl bitti, bitirildi? Op. Dr. Nezih Yıldırım Medihavadis için kaleme aldı

Hekimlik nasıl bitti, bitirildi? Uzm. Dr. Nezih Yıldırım Medihavadis için kaleme aldı

Hekimlik nasıl bitti, bitirildi? Op. Dr. Nezih Yıldırım Medihavadis için kaleme aldı

Burdur Devlet Hastanesi'nde KBB uzman hekimi olarak görev yapan Op. Dr. Nezih Yıldırım Medihavadis için yazdı.

Hekimlik nasıl bitti, bitirildi?
Bu konu günümüzde çok popüler bir tartışma konusu oldu, özellikle pandemi dönemini yaşadığımız bugünlerde sağlık ordumuzun en önemli parçalarının mutsuzluğu herkesin malumu ve bu konuda henüz bu süreç başlamadan, birkaç yıl önce yazdığım yazıyı paylaşmak isterim. Biraz uzun bir yazı ama ne demek istediğimi bunu okuyarak bir kişi bile anlasa benim için yeterli olacaktır. 

Bizim mesleğin kökenden gelen arızaları var. Öncelikle üzerine atfedilmiş abartılı kutsiyet...

Bu ne demek? Bu işi yapanların diğer meslek erbapları gibi yaşam standardını yükseltmek ve hayatını kazanmak için değil uhrevi bir misyonla insanlığa hizmet için orada bulundukları inanışı... Haliyle herkeste bunun karşılığını manevi haz olarak veya sevap hanesine yazılacak puanlarla karşılığını göreceksin zihniyeti oluşuyor. Sonuçta yaptığı işin risk ve sorumluluğu ile orantısız ve diğer profesyoneller ile kıyaslanmayacak kadar kötü olan çalışma koşullarına tahammül beklentisi ve çoğu meslek erbabı için bu sorumluluklar göre çok komik sayılabilecek bir maddi kazanım.

Misal, kamuda çalışan bir hekim bazı müdahale ve tedavi uygulamalarında hayati riskleri çok komik bir gelir karşılığında ve anormal tazminat davaları riskinin ...
Devamını okumak için tıklayın

AdminAdmin