TUS
Giriş Tarihi : 19-04-2022 11:39   Güncelleme : 29-04-2022 17:17

TUS tercihleri ertelenebilir

Türk Radyoloji Derneği, TUS'ta yaşanan kadro enflasyonu için gerekli girişimleri başlattığını açıkladı.

TUS tercihleri ertelenebilir

2022 Mart dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) kadrolarında  enflasyon yaşanmıştı. Türk Radyoloji Derneği (TRD) yaptığı açıklamada eğitimin olumsuz etkileneceğinden ötürü gerekli girişimleri başlattığını açıkladı. Eğer TRD tarafından sürece dava açılırsa TUS tercih açıklanma sürecinin dava sonuçlanmadan başlamayabileceği ve diğer uzmanlık derneklerinin sürece dâhil olacağı konuşuluyor.

Türk Radyoloji Derneği'nde yapılan açıklama:
Değerli Meslektaşlarımız,
TUS uzmanlık öğrencisi kontenjanlarında 2022 Mart döneminde radyoloji uzmanlık alanında 761 kontenjan ilan edilmiştir ve önemli bir artış olmuştur. Bu sayı önceki yıllarda ilân edilen kontenjanların yaklaşık 5,5 katıdır ve oransal olarak bakıldığında diğer uzmanlık alanları arasında en fazla artış radyoloji alanındadır. Teknoloji ile iç içe olan, yeterli alt yapı ve öğretici gerektiren radyoloji uzmanlık eğitiminin bu artıştan olumsuz etkileneceği konusunda ciddi endişelerimiz bulunmaktadır. 
Bu konuda gerekli girişimleri başlatmış bulunuyoruz. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğimizi siz değerli üyelerimize duyururuz.
Saygılarımızla,
TRD Yönetim Kurulu
 

AdminAdmin